Saç Simülasyonu Ne Kadar Kullanılabilir?

Saç Simülasyonu Ne Kadar Kullanılabilir?

            Dış görünüşte oldukça büyük önem arz eden saçlar için dünya çapında sürekli olarak geliştirmeler yapılmaktadır. Yapılan gelişmeler doğrultusunda bazı dönemlerde sadece ilaçların kullanılması yaygınlaşsa da, bazı dönemlerde de alternatif tedavilerin kullanılması yaygınlaşmaktadır. Dünya çapında çok uzun tarihlerden beri kullanılmakta olan saç ekim yöntemleri, ilk zamanlarda çok fazla tercih edilmiş olsa bile alınan verim gittikçe azaldığı için bu tür yöntemler artık tercih edilmektedir. Daha fazla kişiye hitap edebilmek ve daha geniş kitlelerin bu yöntemlerden faydalanması için saç simülasyonu olarak bilinen yöntem ortaya çıkartılmıştır.

            Saç simülasyonu ile ilgili internette birçok eksik bilgi bulunmaktadır. Bu da doğal olarak saç problemi yaşayan kişilerin aklına ‘Saç simülasyonu nedir?’ sorusunu getirmektedir. Bu soruların cevabı da farklı platformlardan alınabilmektedir.

            Saç gölgeleme olarak da bilinen yöntem, gölgelendirme tekniği ile saçların gürleşmesini sağlamaktadır. Daha gür saçlara kavuşmak isteyen kişiler, simülasyon operasyonları sayesinde kolaylıkla daha sık saçlara kavuşabilmektedir. Saçların seyrek olan kısımlarının boyanması sayesinde ve bu alanlara verilen efektif görüntüler sayesinde kişinin kafa derisinde bulunan seyrek alanlar hızlı bir şekilde doldurulmaktadır.

            Saç dövmesi işleminin, sağlığa en ufak bir şekilde zararı bulunmamaktadır. Bu yöntemin zararının hiç olmaması ile birlikte aksine birden fazla yararı bulunmaktadır. Bu yararlar, yeni saçların eklenmesine ek olarak, mevcut saç köklerinin geliştirilmesi olarak da bilinmektedir. İşlem süreci boyunca saç diplerinin uyarılması sayesinde mevcut saçlar daha gürleşir ve daha dinç bir şekilde uzamaya başlar. Bu sayede çok daha rahat bir şekilde operasyon süreci tamamlanır ve olumlu sonuç alınır.

  Saç Simülasyonu Ne Kadar Kullanılabilir?

            Saç simülasyonu, diğer tedavi yöntemlerine göre oldukça fazla süre boyunca kullanılabilmektedir. Kullanılan materyallere bağlı olarak, 5 ile 10 sene arasında kullanım ömrü mevcuttur. Bitkisel ürünlerin kullanılması sayesinde toplamda 5 yıl kullanılabilen efektif saç kökleri, kimyasal ürünlerin kullanılabilmesi ile de toplamda 10 yıla yakın süre boyunca kullanılabilmektedir. Kullanım ömrünün sonuna gelindikten sonra da boya yavaş yavaş akmakta ve sonrasında da kaybolmaktadır. Bu aşamadan sonra da tekrardan talepte bulunularak tüm seyrek alanlar tekrardan doldurulabilmektedir.

  Simülasyon Yönteminin Fiyatları

            Saç simulasyon fiyatları, farklı hususlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklerin en büyük sebebi, seyreklik oranıdır. Normal bir saç seyrekliğinde normal bir ücret alınır iken, seyreklik oranı arttıkça, işlemin ücreti de artış göstermektedir. Her ne kadar ücret artışı yaşansa da bu artışa rağmen, operasyonun fiyatı diğer birçok saç işleminden daha ucuz durumdadır. Bu sayede saç simülasyonu işlemlerine çok sayıda kişi kolaylıkla ulaşabilmektedir.

            Saç simülasyon operasyonunun fiyatlarının değişmesi, benzer şekilde kullanılan farklı materyallere bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir. Daha uzun süreli kullanabilmek amacı ile kullanılan malzemeler, fiyatı bir nebze daha arttırmaktadır. Tamamen işlem görecek kişilerin isteğine bağlı olarak uygulanan bu yöntemler sayesinde operasyonun ücreti net bir şekilde belirlenmektedir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?