Saç Simülasyonu Hakkında Merak Edilenler

Saç Simülasyonu Hakkında Merak Edilenler

            Günümüzde dökülen veya tamamen kaybedilen saçlar için uygulanan bir yöntem olan saç simülasyonu hakkında birçok soru yöneltiliyor. Son derece etkili ve güvenli bir saç uygulaması bu yöntem hakkında saç simülasyonu nedir biçiminde yöneltilen sorular için en kısa tanımı ile bunun cerrahi olarak kabul edilmeyen bir kellik giderme yolu olduğu söylenebilir.

  Saç Simülasyonu Nedir?

            Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken ilk önemli detay, bu yöntemin kesinlikle bir saç ekim yöntemi olmadığıdır. Saç simülasyonunda gerçek saç telleri ve saç kökü yapıları taklit edilmektedir. Bunun için kullanılan özel cihazlar yardımı ile yapılan epidermal mikropigmentasyon sayesinde özel boyaların saç bölgesine uygulanması söz konusudur. Bu uygulama, uygulama tekniği dolayısı ile saç dövmesi olarak da adlandırılmaktadır.

 Saç dövmesi, saç kıran gibi hastalıklar ile dökülen saç bölgelerine veya çeşitli nedenlere bağlı olarak dökülmenin görüldüğü saçlara rahatlıkla uygulanan bir yöntemdir. Uygulaması son derece kolay olan saç simülasyonunda, saç ektirme işleminde olduğu gibi uzun süreye ihtiyaç duyulmadan kısa bir zaman zarfında oldukça başarılı görülen saçlara kavuşmak mümkündür.

  Saç Simülasyonu Güvenli Midir?

            Saç simülasyonu pratik uygulama imkanı başta olma üzere birçok avantajı taşımaktadır. Aynı zamanda oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu uygulama hakkında en çok merak edilen soru, kullanılan boyaların insan sağlığına herhangi bir zararının olup olmadığı sorusudur. Bu uygulamada kullanılan boyalar, tüm dünyada güvenle kullanılan ve uluslararası dermatolojik testlerden geçirilerek onaylanmış olan boyalardır. Bunların insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu boyaların uygulanmasında kişiye özel olarak seçilen tek kullanımlık iğneler tercih edilmektedir. Yani hijyen konusunda da herhangi bir soruna yol açmamaktadır.

  Saç Ekiminden Farkı Nedir?

            Saç simülasyonu veya saç dövmesi olarak adlandırılmasının dışında saç gölgeleme biçiminde de tanımlanan bu yöntem, saç ekimi ile arasında ciddi farklar taşımaktadır. Saç ekimi cerrahi bir yöntem olduğu için, son derece zor ve zahmetli bir işlemi içermektedir. Saç ekimi işlemi, yaklaşık olarak 8 saat gibi uzun bir sürede tamamlanmakta ve ekilen saç köklerinin nakledildiği bölgeye uyum sağlaması, yeniden sağlıklı şekilde uzamaya başlaması için yaklaşık olarak 1 yıl gibi bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Fakat saç simülasyonu, yalnızca 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmakta, kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına dönebilmektedir. Saç ekiminden sonra, uygulamayı yaptıran kişinin dikkatli olması gerekir. Ancak saç simülasyonunda böyle bir zorunluluk yoktur. Kişi işlemin yapıldığı gün dahi saçlarını ılık suyla rahatlıkla yıkayabilme şansına sahiptir.

            Saç simülasyonunun, saç ekiminden bir diğer farkı ise, bu uygulamanın kalıcılığının 3 veya 5 yıl kadar olmasıdır. Bu süre, bitkisel boyalar için geçerlidir. Diğer kimyasal içerikli boyaların kalıcılığı 10 yılı bulmaktadır. Daha zahmetsiz bir uygulama olan saç simulasyon fiyatları saç ekiminden daha uygundur.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?