Saç Simülasyonu Nasıl Bir Uygulamadır?

Saç Simülasyonu Nasıl Bir Uygulamadır?

            Saçların çeşitli nedenlere bağlı olarak yer yer dökülmesi veya tamamen kaybedilmesi gibi durumlarda uygulanan saç simülasyonu, son yılların en çok tercih edilen güzellik uygulamalarından biri olarak beğeni kazanıyor. Basit ve hızlı bir uygulama olan saç simülasyonunun nasıl uygulandığına geçmeden önce saç simülasyonu nedir sorusuna yanıt vermek gerekli.

  Saç Simülasyonu Nedir?

            Saç simülasyonu, isminden de anlaşılacağı üzere saçların döküldüğü bölgeler üzerinde çeşitli boyalar kullanılarak saç dokusuna benzer bir görünüm yaratma işlemidir. Uygulamadaki benzerlik dolayısı ile saç dövmesi olarak da nitelenen saç simülasyonu, kesinlikle bir saç ekim işlemi olarak algılanmamalıdır. Çünkü saç ekiminde hedef, cerrahi yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen bir doku nakli işlemidir. Saç simülasyonunda kesinlik hiçbir cerrahi girişim kullanılmaz. Bunun yerine tüm dünyada kabul edilen ve çeşitli dermatolojik testlerden geçirilmiş olan boyaların, saç derisine nakledilmesi söz konusudur. Profesyonel ellerden çıktığında gerçek saç görünümünün başarı ile sağladığı saç simülasyonu, saçların çıkmadığı bölgelerde saç görünümü sunmayı hedefler. Bu sebeple saç gölgeleme ifadesi, bu yöntemin bir diğer anılma biçimidir.

  Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

            Uzun süreli bir kamuflaj uygulaması olan saç simülasyonu hakkında en çok yöneltilen soru, bu işlem sırasında herhangi bir ağrı hissinin olup olmadığıdır. Bu uygulamadan önce, saç derisine lokal anestezi hissi yaratan kremler uygulanır. Bu kremler sayesinde herhangi bir acı hissedilmemektedir. Saç derisine uygulanan boyalar, kişiye özel olan tek kullanımlık iğneler yolu ile saç derisine aktarılmaktadır. Saç simülasyonunun yapıldığı süre, uygulama yapılacak olan bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Bu uygulama en kısa hali ile 30 dakikada tamamlanabilir. Fakat daha geniş bir alana uygulama yapılacaksa süre, 3 saati bulabilmektedir. Bu konuda en çok sorulan sorulardan biri de saç simulasyon fiyatları olmaktadır. Bu sorunun cevabı, uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Saç simülasyonu işlemi bittikten sonra kişi normal hayatına dönebilir. Hatta uygulamadan sonra çok sıcak su ile olmama şartı ile hafif bir duş almanın bile herhangi bir sakıncası yoktur.

  Saç Simülasyonu Kalıcı Mıdır?

            Saç simülasyonu uygulamasının kalıcılığı ve süresi uygulamada kullanılan boyalara bağlıdır. Eğer bitkisel boyalar kullanılarak uygulama yapıldı ise, süresi 3 ve 5 yıl arasında değişmektedir. Fakat daha kalıcı olan kimyasal boyalar ile süre 5 ve 10 yıl arasında uzamaktadır. Bu uygulamanın saç ekiminden en büyük farkı budur. Saç ekim uygulaması, saçların yeniden çıkmasını sağlayan bir uygulama iken, saç simülasyonu ancak belli bir süreliğine saçların döküldüğü bölgelerde saç görünümü elde etmeyi hedeflemektedir. Ancak saç simülasyonu, saç ekimine engel teşkil eden bir uygulama değildir. Saç simülasyonu yaptıran kişiler, aynı zamanda saç ekim uygulamasına devam edebilirler. Bu uygulama saç ekimi hızlı şekilde yapılamadığından, arada kalan boş kısımları kamufle etmek için ideal bir yöntemdir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?