Saç Dökülmesine Yeni Bir Çözüm; Saç Simulasyonu

Saç Dökülmesine Yeni Bir Çözüm; Saç Simulasyonu

            Saç dökülmesi günümüzde erkek ve kadınların sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Saçkıran ya da erken yaşlanma gibi hastalıklara bağlı saç dökülmesi insanların hayatlarını bir anda değiştirebilmektedir. Özellikle insanın gündelik yaşamını ve psikolojisini etkilediği için daha da büyüyen bu sorunun günümüzde çok farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Fakat bu çözüm yollarının pahalı olması, uzun vakit alması ya da kısa süreli çözümler olması insanları bu soruna çözüm bulmaya çalışmakta zor bir duruma sokmaktadır. Artık yeni bir yöntem olan saç simülasyonu ile cerrahi bir operasyon gerektirmeden baştaki bölgesel ya da kısmi kellik durumlarına uzun süreli çözüm sağlanabilmektedir.

  Saç Simülasyonu

            Öncelikle saç simülasyonu nedir sorusuna saç kaybı ve kelliğe çözüm bulan, cerrahi olmayan bir kamuflaj yöntemi olarak cevap verilebilir. Saç simülasyon yöntemi ile cerrahi operasyonlardan sonra arta kalan izleri, saç çizgisinin kaybolduğu durumları ya da saç kırandan dolayı oluşan bölgesel kellikleri kamufle ederek ortadan kaldırılır. Yaklaşık olarak 3 ila 5 sene boyunca etkisini sürdüren bu yöntem kellik olan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak bir veya iki seansta kellik görüntüsünü ortadan kaldırmaktadır. Seans sonrasında ise bir ağrı olmamaktır.

            Birey seanstan çıktıktan sonra çok rahat bir şekilde işine dönebilmektedir. Bu şekilde insanlar saatler içerisinde istedikleri görünüme ulaşarak saç ekimi yönteminde olduğu gibi bir sene boyunca beklemek zorunda kalmamaktadırlar. Ayrıca saç seyrelmesi yaşayan kadınların saç ekimini tercih etmedikleri istatistiksel bir gerçektir. Bu yöntem sayesinde kadınlar saç ekimine gerek kalmaksızın saçlarındaki boş ve seyrek bölgelerin izlerini silebilecektir.

  Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

            Saç simülasyonu doğal boyalarla incelikli ve özenli bir şekilde kafa derisine yapılan bir dövmedir. Halk arasında ise saç dövmesi olarak bilinir. Normal dövmeden farkı ise doğal boyalar kullanılması ve geçici olmasıdır. Saç simülasyonu kesinlikle bir saç ekim yöntemi değildir sadece uzmanlar tarafından yapılan bu teknik, saç diplerinde ve kellik olan bölgede incelikli bir çalışma yaparak saçın orada olduğu hissini verir.

            Saç dökülmelerine karşı çözümde son nokta olan saç gölgeleme tekniği ismiyle de bilinen saç simülasyonu, yaptıran kişinin en yakın aile bireylerinin bile fark edemeyeceği bir görsellik taşır. Doğal boyalar kullanılarak yapılan bu yöntemdeki boyaların hepsi belirli bir seviyeye ulaşmış ve test edilerek kişiye herhangi bir zararı olmadığı uzmanlar tarafından kesinleştirilmiştir. Bu uygulamalarda elde edinilebilecek sonuçlar ise şu şekildedir. Saç simülasyonu saç ekiminin görsel etkisini azaltır, bölgesel kellikleri onarabilir. Ayrıca cerrahi müdahalelerden sonra ya da doğuştan olan yara izlerini gizleyebilir.

            Tamamen kel olan başlarda ise saç çizgi onarımı yaparak genç ve yeni çıkmaya başlamış saç imajını ortaya koyabilmektedir. Sonuç olarak insanların büyük bir sorununa kısa sürede çözüm bulan bu yöntem başka çözüm yollarıyla karşılaştırıldığında saç simülasyon fiyatları çok daha uygun gözükmektedir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?