Saç Simülasyonu Ve Saç Ekimi Arasında Fark Var Mıdır?

Saç Simülasyonu Ve Saç Ekimi Arasında Fark Var Mıdır?

            Saç kayıpları için uygulanan yöntemler olan saç ekimi ve saç simülasyonu genellikle aynı kavramlar olarak algılanmaktadır. Fakat bu iki işlemin arasında çok büyük farklılıklar vardır. Bunlar arasındaki en büyük ayrım, saç ekiminin bir doku nakli işlemi olmasıdır. Saç simülasyonu ise, dökülen saçların bulunduğu bölgelere boyalarla yapılan saç gölgeleme işlemidir. Bu işlem gerçekleştirilirken boyaların kullanılması ve işlemin dövme uygulamasına benzemesi dolayısıyla saç simülasyonuna saç dövmesi adı da verilmektedir.

  Saç Ekimi ve Saç Simülasyonu Arasındaki Temel Farklar

            Saç ekimi ve saç simülasyonu arasındaki en temel farklardan biri saç ekimi işleminin cerrahi bir müdahale olmasıdır. Bu işlem yapılırken kişinin ense bölgesindeki saç kökleri alınarak, saç dökülmesinin görüldüğü bölgeye tek tek nakledilir. Son derece uzun ve zahmetli bir yöntem olan saç ekiminde amaç, nakledilen saçların bölgeye tutunması ve yeniden sağlıklı bir biçimde saçların uzamasını sağlamaktır. Yaklaşık olarak 8 saat gibi bir zamanı kapsayan saç ekimi işlemi, bazen tek seansta bitmeyebilir. Bu işlemin başarıya ulaşması için yaklaşık olarak bir yıl gibi bir süreye ihtiyaç vardır ve bu sürede hastanın çok dikkatli olması gerekir.

            Saç simülasyonu yaptırmak isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan biri olan saç simülasyonu nedir sorusuna verilecek en kesin yanıt, "saç simülasyonu kesinlikle bir cerrahi müdahale değildir" olmalıdır. Bu özelliği ile cerrahi olmayan bir güzellik uygulaması olduğu söylenebilir. Bazen saç ekimi işleminin bir tamamlayıcısı olarak görülen saç simülasyonu saç ekimi sırasındaki seansların aralarının uzun sürmesi dolayısıyla, saçların arasında görülen boşlukların kapatılması amacıyla kullanılabilir. Veya saç ekim işlemi yaptırılmasa da  saç simülasyonu tek başına dökülen saçların bulunduğu bölgelerin kapatılması için son derece ideal bir yöntemdir.

            Dövme yapılır gibi kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle gerçekleştirilen saç simülasyonu, saçların döküldüğü bölgenin azlığına veya çokluğuna göre en fazla 3 saatlik bir sürede tamamlanmaktadır. Bu işlem sırasında acı çekmenin engellenmesi için bölgeye lokal anestezi hissi veren kremler sürülür. Kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem sırasında ve sonrasında yoğun bir ağrı ve acı hissi çekilmez.

  Saç Simülasyonu ve Saç Ekimi Uygulamalarından Sonraki Farklar Nelerdir?

            Saç ekiminden sonra hastaların normal hayatına dönebilmesi için biraz zaman gerekmektedir. Örneğin, hastanın ilk birkaç günlük sürede kesinlikle saçlarını yıkamaması, başına şapka, bere gibi şeyleri takmaması ve saç derisinin terlemesine neden olacak ağır bedensel hareketlerden kaçınması tavsiye edilir. Ayrıca bu süreçte havuza veya denize girmemesi de önerilmektedir. Fakat saç simülasyonunda bu söylenilenlerin hiçbiri geçerli değildir. Uygulamayı yaptıran kişi aynı gün normal yaşamına dönebilir. İşlemin gerçekleştiği aynı gün ılık su ile saçların yıkanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bu iki işlem arasındaki farklardan biri de fiyatlarıdır. Saç simulasyon fiyatları saç ekimine göre daha uygundur.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?