Saç Simülasyonu Sağlığa Zararlı Mıdır?

Saç Simülasyonu Sağlığa Zararlı Mıdır?

Saç Simülasyonu Nedir?

            Saçların görünümünün önemi gün geçtikçe artmakta ve bu görüntüyü de daha iyi hale getirebilmek için farklı ilaçlar kullanılabildiği gibi, birbirinden farklı tedavi yöntemleri de uygulanabilmektedir. Yakın tarihlerden itibaren saç ektirme yolu ile saçlarındaki seyreklikleri azaltan kişiler, tedavi sürecinden ve sürecin sonrasından pek memnun kalmamışlardır. Benzer şekilde de bu tür tedavilerin fiyatları, diğer tedavi türlerine göre oldukça fazladır. Bu tür engelleri aşabilmek adına gelişmiş teknolojinin kullanılması ile birlikte saç simülasyonu olarak bilinen sistem ortaya çıkmıştır.

            Saç gölgeleme tedavisi, kısa süre önce kullanılmaya başlanmış teknolojik bir tedavi yöntemidir. Bazı kişilerin saçlarında bazı kısımlar seyrektir ve dışarıdan kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu yüzden de seyrek saçlı olan kişiler bazı durumlarda psikolojik bunalımlara girmekte ve saçlarından rahatsız olmaktadır. Bu sorunların ortadan kaldırılması için de saç dövmesi olarak bilinen yöntem tercih edilmeye başlanmıştır. Saç simülasyonu, özel tasarım cihazlar ile saç derisinin boyanması anlamına gelmektedir. Kişinin rahatsız olduğu bölgeler belirlenerek, bu bölgeler üzerinde işlem yapılmaktadır. İki farklı boya cinsinden birinin tercih edilmesine bağlı olarak, tedavi gerçekleştirilmektedir. Kıl köklerinin uyarılması ile sadece seyrek alan dolgunlaştırılmamakla birlikte, gür olan kısımlar daha da sıkılaştırılmaktadır. Bu sayede saç simülasyonu tedavisinden alınan verim en üst düzeylere ulaşmaktadır.

  Saç Simülasyonunun Zararları Var Mıdır?

            Saç simülasyonu tedavisi, piyasaya yeni çıkmış bir yöntemdir. Bu sebeple de henüz geniş kitleler tarafından bilinmemektedir. Fakat tedavinin diğer saç ektirme yöntemlerine nazaran uygun fiyatlı olması, tedavinin hızlı bir şekilde yayılmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de internet üzerinden tedavinin ücretleri araştırıldığı gibi, bu tedavinin zararlı mı yoksa faydalı mı olduğu da öğrenilmek istenmektedir.

            Saç simülasyonu, kafa derisinde sadece yüzeysel olarak yapılan bir işlemdir. Özel tasarım cihazlar ile yapılan tedavilerde kafa derisinin altına inilmemektedir. Bu yüzden de sağlığa herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Bakanlık tarafından onaylanmış bir şekilde kullanılan simülasyon boyaları da kişinin sağlığını olumsuz yönde etkilememektedir. Bu sayede geniş çevreler tarafından tedavi büyük rağbet görmekte ve simülasyon tedavisi farklı firmalar tarafından uygulanmaya başlamaktadır.

  Saç Simulasyon Fiyatları Nasıldır?

            Saç simülasyon tedavisi boyunca yapılan işlemler, ortalama 4 - 5 sene kullanılabilir hale gelmektedir. Yıkamada, soyulmada ve benzeri durumlarda simülasyon işlemi kaybolmamaktadır. Sadece tedavinin üzerinden 4 - 5 sene gibi bir zamanın geçmesi ardından boya yavaşça akarak kaybolmaktadır. Dileyen kişiler, bu akma geçtiği zaman tekrardan saç simülasyonu yapan şirketler ile bağlantıya geçerek tedaviyi tekrarlayabilmektedir.

 

            Fiyatlar, genel anlamda düşük şekilde belirlenmiş olsa da, tedavi görecek kişinin saç kökü sayısına bağlı olarak tedavi ücreti ufak oynamalar yaşayabilmektedir. Saçlarında çok fazla seyreklik bulunan kişilere daha fazla işlem uygulanması gerektiği için fiyat dolayısı ile artmaktadır. Bu gibi durumlarda tedavi öncesinde test yapılarak, ne boyutta tedavi yapılacağına karar verilmekte ve buna göre fiyat çıkarılmaktadır. Bu aşamadan sonra da direkt olarak tedaviye başlanmaktadır.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?