Saç Simulasyonu Nedir?

Saç Simulasyonu Nedir?

  Günümüzde pek çok insan kellik problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumlarda insanlar çeşitli yöntemlere başvurabilmektedir. Kimi bireyler cerrahi yöntemleri tercih ederken; kimileri ise, cerrahi olmayan uygulamaları tercih etmektedir. Cerrahi olmayan saç simülasyonu nedir pek çok insanın merak ettiği bir konudur. Son zamanlarda oldukça popüler bir konu olan saç simülasyonu özünde mevcut sorunlu saç bölgeleri için geliştirilmiş bir yöntemdir. Özel olarak geliştirilen saç simulasyon cihazlarının yardımıyla boyaların minik dokunuşlarla saç efekti şeklinde işlenme sanatı olan saç simulasyon fiyatları kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Problemli bölgeler dikkate alınarak belirlenen fiyatlar çok uçuk rakamlara ulaşmamakla birlikte; simulasyon yapılacak bölgeye, yaşa ve cilt yapısına bağlı olarak farklı olabilir.

 Saç Simülasyonu Uygulaması

  Saç simulasyon uygulaması, sanıldığı gibi saç ekim yöntemi değildir. Saç ekimi yapıldıktan sonra birlikte kullanılabilecek bir yöntemdir. Bölgesel saç dökülmelerinin kamuflajında kullanılan bir yöntem olan simulasyon uygulaması, özellikle kısa saç tiplerinde başarılı olmaktadır. Saç ekiminde yeterli gelmeyen sonuçlarda boş kalan kısımların ara boşluklarının bu yöntemle kapatılması, harika sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Saç simulasyon uygulamasının süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak uygulama süresi yarım saat ile üç saat arasında sürmektedir. Uygulama alanı çok genişse, üç saati de geçebilmektedir. İşlem sona erdiğinde hasta hemen günlük hayatına geri dönebilmektedir. Hatta aynı günde ılık duş ile saçlar yıkanabilir. Saç ekiminde olduğu gibi uzun zaman beklemenize gerek yoktur. Kısa zamanda sonuç alabilirsiniz. Hemen sonuç alınması sebebiyle kellik problemi yaşayan pek çok insanın tercihi haline gelen bu uygulama, saç gölgeleme olarak da adlandırılmaktadır.

 Saç Gölgelendirmesi İle Saç Dövmesi

  Ortalama olarak iki saat kadar süren saç gölgelendirmesi tekniği, uygulama sırasında hafif acı hissettirse de, oldukça faydalı bir yöntemdir. Kişiler saçların kısaltılmasına gerek kalmadan, rahatsız olmayacak bir görünüme kavuşabilir. Gerekli görülürse, rötuş dışında bir işlem daha gerçekleştirilebilir. Uygulamanın sonucunda saçın alt kısmında parlayan ve kişiyi rahatsız eden deri yok edilir. Kel olan saç bölgesi saç görünümüne kavuşmuş olur. Herhangi bir zararı bulunmayan saç gölgelendirmesinin insanları sıkıntılarından kurtardığını söylemek mümkündür. Dış görünüşü güzelleştirdiği için, insanın ruh hali de çok daha iyi bir hal alabilmektedir.

  Kendine has aletleriyle yapılan bir saç uygulaması olan saç dövmesi normal dövmeden çok daha farklıdır. Teknikte mikropigment yöntemi kullanılarak, saç kök hücresi ve saç telleri kopyalanmaktadır. Yapılan dövme tekniğiyle kişilerin kafa yapılarına ve tarzlarına en uygun saç kopyalama işlemleri gerçekleştirilmiş olunmaktadır. Kullanılan boyalar da uygulanan yöntemler de saç dövmesine hastır. Dolayısıyla normal bir dövmecide bu uygulamanın yaptırılması pek mümkün değildir. Yapılsa bile migropigment yöntemindeki gibi verimin alınması söz konusu olmaz. Yaptıracağınız simulasyon, gölgelendirme ve dövme uygulamalarını güvenli yerlerde uzman kişilere yaptırmalısınız.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?