Saç Simülasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

 Saçlar insanların hayatlarının bir parçası ve saç kesiminden, saç tarama şeklinden, saç rengine kadar birçok özellik kişilerin karakterlerinin bir yansımasıdır. Saç herkes için bu kadar önemliyken yaşın ilerlemesi, stres, hormon dengesizlikleri ve hastalıklar gibi farklı nedenlerden kişilerin saçları dökülmekte, kısmi kellik veya tamamen kellik görülebilmektedir. Tamamen kellik oluşan ve saç köklerinin yok olmasına bir yöntemi bulunamazken teknolojinin gelişmesiyle bu soruna çözümler üretilmeye başlamıştır. Günümüzde bu teknolojinin en çok kullanılanı ise saç simülasyonudur. Herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen saç simülasyonu nedir herkesin merak ettiği bir konudur. Saç simülasyonu hakkında her şey aşağıda yer almaktadır.

  Saç Simülasyonu Nedir?

  Saç simülasyonu, cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme işlemidir. Bu yöntemle saç olmayan bölgelere özel boyalar ve cihazlar yardımıyla epidermal mikropigmentasyon uygulaması yapılır. Bu yöntem diğer saç ektirme işlemleriyle birlikte de uygulanabilmektedir. Özellikle bölgesel ve kısmi kellik sorunlarında çok iyi kamufle olabilmektedir.

  Uygulamasında kişinin saç kalınlığı baz alınarak ona göre kalınlıkta saçlar çizilmektedir. Böylelikle yapay olan hiç bir şey gözükmemektedir. Bu işlem en çok saç dövmesi işlemi ile karıştırılsa da saç simülasyonu işlemindeki gibi dövme boyaları kullanılmaktadır. Tamamen bu işlem için üretilmiş özel, sağlığa zarar vermeyen boyalardan kullanılmaktadır. Dövme de kullanılan boyalar zaman içerisinde renk değişimine uğrarken saç simülasyon işleminde herhangi bir renk değişimi olmaz. Kişide kullanılan iğneler ise kişiye özel olup tek kullanımlıktır. Bu işlem sadece erkeklerde uygulanmayıp kadınlara da uygulanabilmektedir.

  Saç simülasyonunun kullanım süresi kullanılan boyaya göre farklılıklar göstermektedir. Organik boya ile simülasyon yapılmış ise kullanım süresi 3 veya 5 yıl arasında olmaktadır. Kimyasal boyalarla işlem yapılmış ise de kullanım süresi 5 ile 10 yıl kadar olabilmektedir. Saç simülasyonunda seans süreleri ise kişinin uygulatmak istediği bölgeye ve saç seyrekliğine bağlı olarak 30 dakika ile 3 saat arasında değişmektedir. Uygulama fiyatlarına bakıldığında ise saç simulasyon fiyatları uygulanacak alanın büyüklüğüne göre ve saç sıklığına göre değişiklik göstermektedir.

  Saç Gölgeleme İşlemi

  Uygulanışı ve kullanılan malzemeleri tıpkı saç simülasyonu uygulamasındaki gibidir. Tüm Dünya da yaygın olan saç gölgeleme işlemi genellikle saç ektirme işleminden sonra seyrek kalan yerlerin veya deri gözüken yerleri kamufle etmek amacıyla yapılmaktadır. Tüm Dünya da çok fazla tercih edilmesinin sebebi de cerrahi bir işlem olmayıp ve oldukça doğal bir görüntü elde etmesidir. Uygulama genellikle 1 seansta bitmekte olsa da uygulanılan alan geniş ve saç seyrekliği fazla ise 2. bir seansa da gereksinim duyulmaktadır.

 Saç Dövmesi

  Saç simülasyonun bir diğer adı olan saç dövmesi herkes tarafından görüntü ve moda olarak yapılan klasik dövmeyle karıştırılmaktadır. Fakat saç dövmesi işlemi tamamen faklı boya ve iğnelerle yapılmaktadır ve klasik dövmedeki gibi renk değişimine uğramamaktadır. Kısaca saç dövmesi ve saç simülasyonu aynı işlem olup farklı adlarla da isimlendirilmektedir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?