Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Saç Simülasyonu ile Doğal Görünüm

            Saç görünümüne önem veren kişiler, çeşitli bakım ürünleri ile saçlarını sürekli olarak diri ve canlı tutmaktadırlar. Yapılan bakımlar sayesinde kişinin saçında doğal olarak herhangi bir problem meydana gelmemektedir. Fakat düzenli bakımın yapılmasına rağmen, saç dökülmesi devam eden kişiler de bulunmaktadır. Bu tarz sorun yaşayan kişiler, farklı uygulamalar ile dökülmeyi ortadan kaldırmak için çaba göstermektedir. Fakat çoğu zaman sorun çözüme kavuşturulamamaktadır. Önceki dönemlerde çoğu kişi bu tarz rahatsızlıkları saç ektirme gibi tıbbi yöntemler ile aşmaya çalışmaktaydı. Saç ektirme tedavisinin fiyatları oldukça fazla olduğu için her kişi bu tedaviden yararlanamamaktaydı. Daha düşük işlemler için talepte bulunan kişiler de son 1-2 yıldır saç simülasyonu hizmetleri tercih etmeye başlamıştır.

            ‘Saç simülasyonu nedir?’ sorusuna cevap olarak; saç simülasyonu kısa süreler önce kullanılmaya başlayan ve genel amaç olarak saçların daha gür gözükmesini sağlayan bir tıbbi yöntemdir. İşlem süresi boyunca kullanılan elektronik ekipmanlar yardımı ile çeşitli boya türleri kullanılmakta ve bu sayede kişinin rahatsızlık duyduğu bölümlerdeki seyreklikler giderilmektedir.

 Saç Simülasyonu Operasyonu Nasıl Yapılır?

            Saç dövmesi adı ile de anılmakta olan operasyon, her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. İşlem görecek kişinin yaşına veyahut da cinsiyetine bakılmamaktadır. Dileyen kişiler direkt olarak saç gölgeleme merkezlerine başvuru yaparak, bu hizmetten faydalanabilmektedir.

            Simülasyon operasyonu, oldukça basit bir işlemdir ve yalnızca 1-2 saat içerisinde sonuçlandırılabilmektedir. Farklı kesimlerden simülasyon için talepte bulunan kişiler, oldukça kısa süreler içerisinde daha gür ve sağlıklı saç görünümüne kavuşabilmektedir. 2 tür malzemenin kullandığı operasyon, kişiye herhangi bir acı hissettirmemektedir. Uzmanlar tarafından lokal anestezi tercih edilmesine rağmen, hastaların istekleri doğrultusunda genel anestezi de yapılabilmektedir. Bu sayede operasyondan çıktıktan sonra hiç bir şekilde ağrı hissedilmemektedir.

            Diğer saç operasyonlarından farklı olarak saç simülasyonu yönteminde operasyon sonrasında kişinin kafa derisinde herhangi bir dikiş izi kalmamaktadır. Operasyonun bitiminde de hastaya farklı koşullar sunulmamaktadır. Günlük yaşantıda yapılan hareketlerin yapılması süreci olumsuz yönde etkilememektedir. Kullanılan boyalar da istek doğrultusunda seçilmekte ve ortalama olarak 5 sene boyunca kullanılabilmektedir. 5 senenin sonunda boya kendiliğinden yavaş yavaş akmaktadır. Tekrar operasyona ihtiyaç duyan kişiler de simülasyon merkezlerine talepte bulunarak bu işlemden bir kez daha faydalanabilmektedir.

 Simülasyon Operasyonunun Fiyatları

            Simülasyon operasyonu kısa bir süredir uygulanmasına rağmen Türkiye çapında oldukça büyük yankı uyandırmış durumdadır. Hizmeti satın almak isteyen kişiler de öncelikle saç simulasyon fiyatları ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Fiyatlar, normal bir kişide operasyon uygulandığında sabit kalmaktadır. Fakat kişinin saçları oldukça az ise ve daha fazla işlem yapılması gerekiyorsa, süre uzadığı için dolayısı ile operasyon ücreti de yükselmektedir. İşlem fiyatlarında yaşanan değişiklere rağmen, farklı bütçeleri olan kişiler her hali ile düşük fiyatlı olan bu yöntemden kolaylıkla faydalanabilmektedirler.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?