Saç Simülasyonu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Saç Simülasyonu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Saç Simülasyonu Nedir?

            Fiziksel görünümde en büyük etkiyi yaratan kısım, saçlardır. Saçların diri ve dolgun gözükmesi, kişinin fiziksel görüntüsünü olumlu yönde son derece etkilemektedir. Bu sebeple de kadınlar da erkekler de farklı saç bakım yöntemleri ile saçlarını sağlıklı bir şekilde korumaya özen göstermektedirler. Fakat bazı kişiler her ne kadar düzenli bakım yapsa da saç dökülmesinden kurtulamamaktadır. Buna bağlı olarak da saçlar sürekli olarak azalmakta ve seyrekleşmeye başlamaktadır. Farklı yöntemler yardımı ile her ne kadar tıbbi tedavi alınsa da bu tedaviler bazı durumlarda olumlu sonuç vermemekte, bazı durumlarda ise de tedavi ücretleri çok yüksek tutarlara ulaşmaktadır. Bu yüzden, saç problemi yaşayan kişiler daha düşük fiyatlar ile yapılabilecek tedavi seçenekleri aramaktadırlar. Bu tür sorunların da ortadan kaldırılabilmesi için saç simülasyonu adı ile bilinen işlem ortaya çıkmıştır.

            'Saç simülasyonu nedir?' şeklinde cevap aranan tıbbi yöntemde boyaların ve özel cihazların kullanımı ile saçların gürleşmesini sağlanmaktadır. Saçların seyrek olduğu kısımlarda gerekli çalışmaların yapılması ile kişinin rahatsızlık duyduğu alanlar birbirinden farklı teknolojik efektler ile kapatılmaktadır. Bu sayede yaşanan problemler büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

            Saç simulasyon, kısa bir süre önce kullanılmaya başlanmıştır ve Türkiye’de sayılı firma tarafından bu hizmet verilmektedir. Bu sebeple de henüz saç problemi yaşayan kişilerin bu firmalar ile bağlantıya geçmesi zordur. Fakat İzmir - İstanbul - Eskişehir ve Ankara gibi merkezi şehirlerde bu firmaların ofisleri yer almaktadır. Ofislerden gerekli bilgiler alınabildiği gibi, yalnızca 1 - 2 saat süren operasyon da buralarda yaptırılabilmektedir. Bu sayede operasyon sonrasında kişi herhangi bir bekleme süresine tabii tutulmadan direkt olarak normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

            Saç dövmesi operasyonlarında birbirinden farklı ürünler kullanılmaktadır. Kimyasal bazlı olarak üretilmiş olan boyalara ek olarak, bitkisel bazlı ürünler de işlem görecek kişinin isteği doğrultusunda kullanılmaktadır. Süreç boyunca lokal anestezi ile işlem yapılmaktadır. İstek doğrultusunda bazı durumlarda genel anestezi de uygulanabilmektedir. Anestezinin kullanılması ile kişi herhangi bir acı ve ağrı hissetmemektedir. İşlemlerin bitmesinden hemen sonra ise kafa derisinde en ufak bir şekilde iz bırakılmamaktadır. Bu da saç gölgeleme yönteminin birçok kişi tarafından talep edilmesine sebep olmaktadır.

  Saç Simulasyon Fiyatları

            Saç simülasyonu yapan firmalar piyasada oldukça az sayıda bulunmaktadır. Şirketlerin monopol durumda olmasına rağmen saç simülasyon fiyatları bedeli düşük tutulmuştur. Fakat bazı durumlarda yapılan tüm işlemlerin ücretleri değişiklik ve çeşitlilik gösterebilmektedir.

            Bazı saç problemi yaşayan kişilerin saçları daha seyrektir. Bu gibi durumlarda uygulama gerektiren alanlar daha büyük olduğu için, daha kapsamlı ve daha uzun bir çalışma gerekmektedir. Bunu takiben de operasyonun ücreti normal fiyatların bir nebze üstüne çıkmaktadır. Fiyat değişikliği çok uç fiyatlara ulaşmıyor olsa da, kişinin ihtiyacı doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Fiyat belirlenmesinin ardından işleme başlanmakta ve işlem toplamda 1, en fazla 2 saat sürmektedir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?