Saç Simülasyonu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç Simülasyonu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç Simülasyonu Nedir?

            Saçlara daha hoş ve daha etkili bir görünüm kazandırabilmek adına uzun yıllar boyunca birbirinden farklı çalışmalar yapılmıştır. Yapılan çalışmalar doğrultusunda da ortaya farklı alternatif yöntemler çıkmıştır. İlk olarak bitkisel ilaçların kullanımı ile saç dökülmesinin azaltılmasını sağlamaya çalışan kişiler, daha sonraki aşamalarda çeşitli tedavileri de deneyerek kolay yoldan eski saç görünümlerine kavuşmaktadırlar. Bulunan yöntemler doğrultusunda bazı dönemlerinde faydalı görülen uygulamalar, artık tedavi görecek kişileri tatmin etmemektedir. Bu sebeple de daha farklı yöntemler aranmaya başlamıştır. Bu arayışa bir cevap olarak da saç gölgeleme işlemi olarak bilinen saç simülasyonu kullanılmaya başlanmıştır.

            ‘Saç simülasyonu nedir?’ sorusuna cevap niteliğinde, internet üzerinde farklı platformlarda konular açılmıştır. Bu konulardaki bilgiler genel anlamda eksiktir ve saç problemi yaşayan kişileri, operasyon sürecinden uzaklaştırmaktadır. Hâlbuki saç simülasyonu işlemi her kesimden kişinin kolaylıkla elde edebileceği bir operasyon çeşididir. Bu sebeple de saç dövmesi olarak bilinen yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak gerekmektedir. Saç simülasyonu, teknolojik cihazlar yardımı ile uygulanan bir yöntemden ibarettir. Cihazın içerisinde yer alan bitkisel veya kimyasal nitelikli boyalar, saçların seyrek oldukları alanlarda kullanılmaktadır. Efekt yardımı ile de boş bölgelerin tamamına saç çizimi yapılmaktadır. İşlemin sonucunda da operasyona giren kişilerin tatmin olması sağlanmakta ve bu sayede beklenti bayağı bir şekilde karşılanmaktadır.

 Saç Simülasyonu İşlemi Ne Kadar Sürer?

            Saç simülasyonu işleminin süresi bazı hususlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Operasyona girecek kişilerin saçlarının sıklığına bağlı olarak süre artmakta ve ya azalmaktadır. Bunun sebebi, daha uzun süreli işlem gerektiren saç tiplerinin var olmasıdır. Kişi, gür saçlara kavuşabilmek için talepte bulunduğunda neredeyse tüm bölgelerin efekt yardımı ile yeniden işlenmesi gerekmektedir. Buna benzer durumlarda işlem süresi ortalama 1 saat iken, 3 saate kadar çıkabilmektedir. Fakat çalışılması gereken alan ne kadar büyük olursa olsun, bu işlem tek bir seansta bitirilmektedir. Bu sayede operasyona giren kişiler sürekli olarak simülasyon merkezi ile bağlantı kurmak zorunda kalmamaktadır. Türkiye’nin İzmir - İstanbul - Ankara ve Eskişehir illerinde hizmet veren firmalar aracılığı ile bu süreç başlatılabilir ve yalnızca bir kaç saat içerisinde işlem başarı ile sonuçlandırılabilir.

 Simülasyon Yönteminin Fiyatları

            Saç simulasyon fiyatları, birbirinden farklı yöntemlerin kullanılmasına göre ufak değişiklikler yaşamaktadır. İşlem süreci boyunca kimyasal nitelikli ve bitkisel nitelikli ürünler kullanılmaktadır. Kullanılan ürünler, tamamen talep eden kişinin isteği doğrultusunda belirlenmektedir. Kimyasal ürünler, daha uzun süre boyunca kullanılabildiği için piyasa değerleri diğer ürün çeşidine göre daha fazladır. Dolayısı ile saç simülasyonu yönteminin de işlem ücreti artmaktadır. Bu ve buna benzer tüm durumlar, fiyatların değişkenlik göstermesine sebep olabilmektedir. Fakat Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu hizmetin geliştirilebilmesi için ve yaygınlaştırılabilmesi için simülasyon hizmeti sunan uzmanlar tarafından fiyatlar oldukça düşük tutulmaktadır. Bu strateji sayesinde de farklı bütçelere sahip kişiler oldukça basit bir şekilde bu tür operasyonlardan faydalanabilmektedirler.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?