Saç Simülasyon Operasyonu Sağlığa Zararlı Mıdır?

Saç Simülasyon Operasyonu Sağlığa Zararlı Mıdır?

            'Saç simülasyonu nedir?' sorusuna cevap olarak saç simülasyonu; Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlanan tıbbi bir operasyondur. Saçlarında fazlasıyla dökülme ve azalma yaşayan kişiler saç ektirme yöntemlerine ek olarak simülasyon yöntemini de tercih edebilmektedir. Diğer saç operasyonlarına nazaran daha uygun olması sebebi ile oldukça fazla kişi tarafından simülasyon operasyonu son birkaç yıldır fazlasıyla tercih edilmeye başlanmıştır.

            Saç simülasyonu adlı operasyonel yöntem Türkiye’de uygulanmaya başlamasından itibaren çok sayıda kişi bu hizmetten faydalanmaya başlamıştır. İşlem sürecinin oldukça basit olmasından dolayı geniş kitleler tarafından büyük rağbet gören yöntem, çok sayıda simülasyon merkezi tarafından hizmete sunulmuş durumdadır.

            Saç gölgeleme olarak da adlandırılabilen yöntemde genel amaç, saçlardaki seyrekliği büyük ölçüde ortadan kaldırmaktır. Teknolojik cihazlar ile ve birbirinden farklı bazlı ürünler yardımı ile operasyon gerçekleştirilmektedir. Kullanılan kimyasal ve bitkisel içerikli boyalar ile kafa derisinde oluşan boşluklar boyanmaktadır. Boyamanın yapılmasının ardından yine aynı cihaz ile efektif çizimler yapılmaktadır. Efekt saç çizimleri sayesinde operasyon bittikten sonra kişi büyük ölçüde eski saçlarına kavuşabilmektedir. Daha sık görünümün elde edilmesi sayesinde saç dövmesi olarak da bilinen yönteme farklı kişiler tarafından fazlasıyla talepte bulunulmaktadır.

  Simülasyon Operasyonu Sağlığa Zararlı Mıdır?

            Simülasyon operasyonunun uygulanmaya başlamasından beri neredeyse hiç olumsuz geri dönüş alınmamıştır. Kullanılan ekipmanların kafa derisinde herhangi bir operasyon izi bırakmamasından dolayı daha sonraki süreçlerde işlem gören kişiler rahatsızlık yaşamamaktadır. Benzer şekilde, operasyonun ilk aşamalarında kullanılmakta olan bitkisel ve kimyasal içerikli boyaların da sağlığa olumsuz bir etkisi bulunamamıştır. Genellikle bitkisel ürünleri tercih eden kişilere ek olarak, kimyasal ürünler ile işlem yapılmasını da tercih eden kişiler bulunmaktadır. Kimyasal boyalara ön yargı ile yaklaşılması yüzünden saç simülasyonu operasyonları fazlasıyla eleştirilmektedir. Fakat Bakanlık tarafından onaylı bir şekilde üretilen ve bu şekilde kullanılan kimyasal ürünlerin insan cildine herhangi bir zararı yoktur. Bu sebeple de simülasyon hizmeti veren firmalar tarafından çeşitli boya türleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. Operasyon öncesinde firma tarafından bilgiler doğrultusunda da operasyona girecek kişiler psikolojik anlamda rahatlatılmakta ve her türlü detay kişi ile paylaşılmaktadır.

  Saç Simülasyonu Ücretleri

            Saç simulasyon fiyatları, operasyonun yapılış biçimine ve operasyon esnasında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak lokal anestezi uygulanan simülasyon operasyonlarında bazı kişiler tarafından genel anestezi talep edilmektedir. Genel anestezi daha maliyetli bir ürün olduğu için, bazı durumlarda bu ürünün maliyeti operasyona girecek kişi tarafından karşılanmaktadır. Fakat operasyonu gerçekleştiren uzmanlar tarafından genel anesteziye gerek duyulmamaktadır.

            Fiyatlarda değişiklik olmasının bir diğer sebebi ise kullanılmakta olan boyaların türleridir. Kimyasal ve bitkisel içerikli boyaların birbirinden farklı özellikleri vardır. Bitkisel içerikli oluşturulan ve kullanılan boyaların 5 yıllık bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Fakat kimyasal içerikli boyalar ile 10 yıla kadar alınan hizmet kullanılabilmektedir. Ayrıca herhangi bir akma da gerçekleşmemektedir. Bu ve buna benzer ürünlerin tercih edilmesi durumunda saç simülasyonu operasyonunun ücretleri değişiklik gösterebilmektedir.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?