Gür Saçlar İçin; Saç Simülasyonu

Gür Saçlar İçin; Saç Simülasyonu

            Saçlar, her insan için önemlidir. Dış görüntüyü süslemesi için kullanılan saçlar, farklı şekillerin verilmesi sayesinde kişi oldukça farklı görünüme kavuşabilmektedir. Bu sebeple de düzenli olarak saç bakımının yapılmasına rağmen bazı kişilerde yüksek miktarda saç dökülmesi gözükmektedir. Her ne kadar yakın tarihlerden itibaren saçı dökülen kişiler için saç ekimi işleri yapılmış olsa da, günümüzde bu tür tedaviler artık talep görmemeye başlamıştır. Saç problemi yaşayan kişilerin yeni gözdesi olan saç simülasyonu, son zamanlarda saçları gürleştirebilmek için tartışmasız en sık tercih edilen bir yöntemdir.

 

 Saç Simülasyonu Nedir?

 

            Saç simülasyonu, saç ekim işleminden oldukça farklı özelliklere sahiptir. Operasyona girmek isteyen kişiler, özel amaçlar doğrultusunda tasarlanmış cihazlar ve uzman ekipler sayesinde profesyonel bir hizmet almakta ve beklentisini büyük ölçüde karşılamaktadır. Saç simülasyonu, daha çok bir gölgelendirme işlemi olarak bilinmektedir. Saçın az ve seyrek olduğu bölgelere, özel olarak tasarlanan cihaz yardımı ile bir takım efektler çizilmektedir. Verilen şekiller doğrultusunda saçın seyrek olan kısımları gür gibi gözükmekte ve bu sayede yaşanan saç problemleri büyük ölçüde ortadan kaldırılmaktadır. Her ne kadar saç sorunu yaşayan kişilere saç gölgeleme işlemi garip gelse de, bulunduğumuz dönemde en çok tercih edilen işlem seçeneği bu olmuştur.

 

            Saç simülasyonunda saç ekimi işlemi gerçekleştirilmemektedir. Bunun haricinde simülasyon işleminde çok sayıda kolaylık mevcuttur. Bilinen saç ekim işlemlerinde işlem sonrasında yaklaşık olarak 10 - 12 ay arasında beklemek gerekmektedir. Fakat simülasyon işlemi sonrasında 1 saatlik bir dinlenme sürecinin ardından kişi yeni görünümüne sahip olmakta ve eski yaşantısına tekrardan olduğu gibi geri dönmektedir. Bu da saç simülasyonu ile saç ekiminin yollarını büyük ölçüde ayırmaktadır.

 

            Saç dövmesi olarak da adlandırılan işlem sonrasında operasyona giren kişi kullanılan malzemeye bağlı olarak uzun süreler boyunca bu efekti kullanabilmektedir. Bitkisel ilaçların kullanıldığı işlemlerde kişi 5 sene boyunca simülasyonu kullanabilmektedir. Bitkisellerden farklı olarak kimyasal ürünlerin kullanıldığı operasyonlarda ise kullanım süresi 10 - 11 yıla çıkmaktadır. Bu sayede yapılan işlemlerin sonrasında kişilerin almış olduğu verim en üst seviyeye çıkarılmakta ve işlemin kalıcı olması sağlanmaktadır.

 

 Saç Simulasyon Fiyatları

 

            Yakın tarihlerden itibaren saç simülasyon hizmeti veren firmalar oldukça az sayıdadır. Günümüzde sadece merkezi illerde yapılmakta olan saç simülasyon hizmetleri, yakın gelecekte Türkiye’de oldukça yayılacak ve farklı kesimler tarafından sıklıkla tercih edilecektir.

 

            Saç simülasyon operasyonlarının fiyatı, saç ekim işlemlerine nazaran oldukça düşük durumdadır. Her ne kadar fiyat düşük olsa da, kişinin saçlarındaki seyrekliğe bağlı olarak ücret değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple saç dökülmesi veyahut da saç seyrekliği yaşayan kişiler internet üzerinden farklı platformlar aracılığı ile hizmet vermekte olan ve saç simülasyonu işlerini yapan firmalar ile bağlantıya geçmelidirler. Başlangıç testinin yapılmasının ardından net bir fiyat çıkartılmakta ve buna göre süreç başlatılmaktadır.

 

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?