Altın İğne İle Saçlara Yeni Bir Düzen

Altın İğne İle Saçlara Yeni Bir Düzen

İnsanların hayata geldiği günden bu zamana kadar vücudumuzun bir numaralı aksesuarı olan saçlarımızın bakımı ve tedavisi oldukça önemli bir hal almaktadır. Saç tellerimiz birçok sebepten ötürü dökülebilir. Genetik sebepler, hava koşulları, psikolojik nedenler ve yetersiz bakım gibi nedenlerle dökülen saç tellerinin oluşturduğu boşluklar insanlarda kötü bir görüntü oluşturabilir. Birden fazla tedavi şekli olan dökülmelerin son zamanlardaki en büyük kurtarıcısı saç simülasyonu işlemleridir.

Ülkemizde saç simülasyon sisteminin kurucusu ve önderi olan Serkan Bozkurt’un geliştirip kullandığı bilgisayar destekli ve altın iğne kullanımlı simülasyon işlemleri bu konuda yeni bir biçim kazandırmıştır. Üretilen bitkisel içerikli ve özel boyalarla birlikte kullanılan altın iğneler, %100 doğal bir görünüm sağlamaktadır. Birçok insan saç simülasyonu nedir ve nasıl uygulanır sorularına cevap aramaktadır.

Simülasyonun Özellikleri

                Günden güne önemli bir ivme kazanan simülasyon işlemleri ile saçlarımızın eskisi gibi gözükmesi mümkün olabilmektedir. Sorunlu bölgelerin minik efektler şeklinde boyanması işlemi olan simülasyon işlemi saç gölgeleme ve saç pigmentasyonu gibi isimlerle de anılabilir. Bu işlemler işlem yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre 3 ila 5 saat arasında değişim yaşatabilir. Dermatolojik olarak testlerden geçirilmiş ve ağır metal testleri uygulanmış olan bitkisel içerikli boyalarla yapılan işlemlerde insan sağlığına herhangi bir zarar da verilmez. Doğal içeriklere sahip bu boyalar ile saçlara herhangi bir zarar gelmemektedir. Bu nedenle vücuttan kolaylıkla solarak atılabiliyor ve yenilenebilir, silinebilir bir hal alabiliyor. Cerrahi bir operasyon içermeyen bu işlem, kişinin bakımı, cilt durumu ve yaşam tarzına göre 3 ila 5 yıl arasında bir kullanım ömrü sağlamaktadır. Bu uygulamalar kesinlikle şişme ve kızarıklık gibi durumlar doğurmamaktadır. Kanser hastası, cilt problemleri, hamileler ve saç renginde değişme meydana gelenlere önerilmeyen bu yöntem bunun dışındaki kadın erkek herkesin ihtiyacını karşılamaya yöneliktir.

                Altın İğne İle Simülasyonun Gelişimi

                Türkiye’de sadece Serkan Bozkurt’un geliştirip kullandığı bilgisayar destekli altın iğne sistemi ile artık saç simülasyonlarında daha sağlıklı ve kesin sonuçlar alınabilmektedir. Diğer metal alaşımlı iğneler gibi olmayan bu sistemde altın iğne uçları kullanılarak insanların daha sağlıklı ve doğal işlem görmesi istenir. Şişme ve kızarıklık gibi durumlara olasılık vermeyen bu işlemde, kişinin saç teli kalınlığına göre farklı iğneler kullanılabilmektedir. Bu sayede kişiye özel daha estetik ve doğal görünümler oluşturulabilir. Uygulanacak saç bölgesinin büyüklüğüne göre saç simülasyonu fiyatları değişim gösterebilir. Bunun için Türkiye’deki altın iğne ile tek hizmeti veren Serkan Bozkurt’un saç simülasyon merkezlerinden fiyat ve bilgi alınabilir.

                Simülasyon İle Dövme

                Simülasyon ve saç dövmesi işlemleri sıklıkla birbiriyle karıştırılan ancak farklı olan uygulamalardır. Birbirine benzediği noktalar olsa da kalıcılık unsuru gibi bazı noktalarda birbirlerinden ayrılırlar. Dövme yapılan saç bölgesinde solma ve silinme gibi durumlar görülmez. Bu yüzden saç simülasyonu dövmeye oranla daha çok tercih edilebilir. Ayrıca dövme işleminden sonra çeşitli sebeplerle saçlarda boya renginin değişmesi gibi bir durum söz konusu olabilir.

GALERİ

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

A Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Fox Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Atv Ana Haber kişiye özel saç sabunu

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Star Tv Ana Haber Saç Simülasyonu nedir ?

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Aytaç Can da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

Bülent Çetinaslan da saç sorunu için Serkan Bozkurt dedi

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

2017 Güzellik Fuarı Saç Simülasyonu

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?

Cem tv Saç Simülasyonu nedir ?